Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 164

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 164 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 164

Toprak bölgeleri

Yer kabuğunu oluşturan kayaçların ayrışması sonucu içinde çeşitli inorganik ve organik maddeler, canlı organizmalar, hava ve suyun bulunduğu yüzeysel bir örtü olan toprakların farklı özellikleri ile meydana gelen bölgeleri kapsar. Oluşumlarını etkileyen iklim, bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri ve anakaya gibi faktörler dikkate alınarak Türkiye’den ve dünyadan zonal, intrazonal ve azonal şeklinde toprak bölgeleri oluşturulabilir.

Afet bölgeleri

Doğal kökenli afetler (deprem, tsunami, heyelan, kasırga, çığ, sel, taşkın, volkanizma vb.) sonucu oluşan bölgeleri kapsar (Harita 3.5).

UYGULAMA

Aşağıdaki Türkiye haritası üzerinde numaralandırılmış bölgelerin genel özelliklerini dikkate alarak cümlelerde yer alan boşlukları uygun şekilde doldurunuz.

  • Cevap:

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 164 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!