Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 163

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 163 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 163

Bitki örtüsü bölgeleri

Flora bölgesi olarak da bilinen bu bölgeler, benzer özellikteki bitki formasyonlarına bağlı olarak oluşan doğal bölgeleri kapsar. Bu bölgelere dünyadan tropikal yağmur ormanları, tayga ormanları ve tundralar; Türkiye’den ise kızılçam ormanları, maki ve bozkır alanları örnek verilebilir (Harita 3.3).

Sınırları değişmekle birlikte kullanılan kriterler bakımından Türkiye’de üç adet flora bölgesi bulunmaktadır. Bunlar; Avrupa-Sibirya Flora Bölgesi, İran-Turan Flora Bölgesi ve Akdeniz Flora Bölgesi’dir.

Hidrografik bölgeler

Su kaynaklarının özelliklerine göre oluşmuş doğal bölgeleri kapsar (Harita 3.4). Okyanus, deniz, göl ve akarsuların her biri ayrı bir hidrografik bölgedir. Bu bölgelere dünyadan Amazon ve Missisipi havzaları; Türkiye’den ise Karadeniz, Van Gölü, Tuz Gölü ve Yeşilırmak havzaları örnek verilebilir (Harita 3.4).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 163 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!