Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 162

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 162 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 162

Yeryüzü şekillerine göre bölgeler

Yeryüzü şekillerinin özelliklerine göre belirlenmiş doğal bölgeleri kapsar. Dünyada bu bölge türlerine İskandinavya, Himalaya, And, Kayalık ve Alp dağlık bölgeleri; Amazon, Ganj, Mississippi ve Kongo havzaları ile Doğu Avrupa, Orta Asya, Avustralya düz-ovalık bölgeleri örnek verilebilir. Türkiye’de ise Toroslar ve Kuzey Anadolu Dağları dağlık bölgeler; Çukurova, Konya, Ergene, Bafra ve Çarşamba ovaları ile Cihanbeyli, Şanlıurfa, Gaziantep ve Çatalca-Kocaeli platoları düz-ovalık bölgeler arasında yer almaktadır (Harita 3.1).

İklim bölgeleri

Benzer iklim özelliklerinin hüküm sürdüğü sahaları içine alan doğal bölgeleri kapsar. Dünyadaki büyük iklim bölgeleri ile Türkiye’de etkili olan iklimlerin dağılış alanları bu bölge türlerine örnek verilebilir (Harita 3.2).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!