Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 106

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 106 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 106

sına ulaşarak yoğunlaşması sonucu oluşur (Görsel 1.67). Yerdeki görüş mesafesini kısıtlar.

Çiy, havadaki su buharının soğuk zeminler üzerinde su damlacıkları şeklinde yoğuşması ile oluşur (Görsel 1.68). İlkbahar ve sonbahar mevsimleri çiy oluşumu için en uygun zamandır.

Kırağı, sıcaklığın 0 °C’nin altına düşmesiyle su buharının cisimler üzerinde billurlar şeklinde yoğuşması sonucu oluşan ince ve kırılgan buz örtüsüdür (Görsel 1.69).

Kırç, havadaki aşırı soğumuş su damlacıklarının nesnelerin yüzeyinde donması sonucu oluşan buz katmanıdır (Görsel 1.70). Genellikle kış mevsiminde görülür.

Yağmur, küçük su damlaları (0,5 mm’den büyük) şeklindeki yağış türüdür (Görsel 1.71).

Kar, havadaki su buharının yoğuşarak yer çekiminin etkisiyle buz kristalleri şeklinde yere düşmesi sonucu oluşur (Görsel 1.72). Sıcaklık 0 °C’nin altında iken su buharı doğrudan buz kristallerine dönüşür.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 106 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!