Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 68

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 68 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 68

Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP)

DOKAP Türkiye’nin kuzeydoğusundaki doğal kaynakları değerlendirerek yöre insanının yaşam kalitesini yükseltmeyi, bölge içi ve bölgeler arası gelişim farklılıklarını gidermeyi amaçlayan bölgesel bir kalkınma projesidir. Merkezi Giresun’da bulunan DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2012 yılının Nisan ayında faaliyetlerine başlamıştır. DOKAP Bölge Kalkınma Programı Stratejik Çerçeve- si’nde (2021-2023) 3 temel amaç ve 8 hedef belirlenmiştir (Görsel 2.23).

DOKAP; Türkiye’nin kuzeyinde Amasya, Artvin, Bayburt, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerinin yer aldığı bir sahada uygulanmaktadır (Harita 2.5). Bölge, 76.871 km2 alanı ile Türkiye yüz ölçümünün yaklaşık %10’unu; 5,6 milyon nüfusuyla da ülke nüfusunun yaklaşık %6,6’lık kısmını kapsamaktadır (Tablo 2.4).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 68 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!