Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 155

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 155 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 155

Bir ülkenin yeryüzündeki konumu o ülkeye ekonomik, sosyal ve kültürel yönden ne tür etkilerde bulunur? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bir ülkenin yeryüzündeki konumu, ticaret yollarına olan erişimini ve dolayısıyla ekonomik kalkınmasını etkileyebilir; ayrıca komşu ülkelerle olan kültürel ve sosyal etkileşimleri belirleyerek ülkenin çok yönlü gelişimini şekillendirir. İklim koşulları, doğal kaynaklar ve jeopolitik pozisyon gibi faktörler de bu konumdan doğrudan etkilenir ve ülkenin dünya sahnesindeki rolünü belirler.

Aşağıdaki tabloda bazı ülkelere ve bu ülkelerin ön plana çıkan coğrafi özelliklerine yer verilmiştir. Verilenlerden hareketle bu ülkelerin dünyada ne tür etki alanına sahip olduğunu ilgili kutucukları işaretleyerek belirtiniz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 155 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!