Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 73

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 73 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 73

Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışması kapsamında endemik bitki türlerin tespiti yapılmıştır. Toplanan biyolojik çeşitlilik verileri Nuh’un Gemisi Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Veri Tabanına girilmiştir. Ülkemizin biyolojik çeşitlilik verileri bir veri tabanı aracılığıyla tablo, grafik ve harita bazında sorgulanabilmekte, biyoçeşitliliğimizin korunması ve sürdürülebilirliği adına meydana gelecek değişimler izlenebilmektedir. Proje kapsamında yapılan envanter çalışmasında tüm KOP illerinde; 5120 damarlı bitki, 359 kuş, 86 memeli, 90 iç su balığı, 47 sürüngen, 9 çift yaşar türü ve toplamda 2074 endemik takson tespit edilmiştir.

Eykinlik

Aşağıdaki tabloyu örneğe uygun olarak tamamlayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 73 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!