Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 60

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 60 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 60

3. Gelecekte Ekonomi

İnsanların ilk üretime başladıkları günden günümüze kadar hem üretim araçları gelişmiş hem de üretim artmıştır. Ayrıca meslekler çeşitlenmiş, teknolojik alanda önemli değişiklikler gerçekleşmiştir. Sanayi Devrimi ile başlayan teknolojinin gelişme süreci, her geçen gün hızla artmaktadır. Gelecekte ise bu gelişmenin devam etmesi beklenmektedir.

Gelecekte teknolojideki gelişmelere bağlı olarak mal ve hizmetlerin üretiminin büyük ölçüde artması beklenmektedir. Yine aynı nedenlerle yeni meslekler ortaya çıkacak ve iş alanları artacaktır. Bu durumun işsizlik oranını azaltması beklenmektedir ancak gelecekte robotlar ve mekanik güçlerin daha çok kullanılmasına bağlı olarak iş gücüne olan ihtiyaç azalırken nitelikli iş gücüne daha çok ihtiyaç duyulacaktır (Fotoğraf 2.16).

Ulaşım alanındaki gelişmeler sayesinde çok uzak mesafelere çeşitli araçlarla çok kısa sürede ulaşılması beklenmektedir. Günümüzdeki hızlı trenlerin hızlarının daha da artmasıyla ilgili çalışmalar sürmektedir. Kara yollarının uzunluk ve kalitesinin artırılması ve kara yollarında ulaşımı sağlayan ulaşım araçlarının geliştirilmesi sayesinde bu alanda da önemli ilerlemeler beklenmektedir. Gelecekte şehir içi ulaşımda akıllı taksilerden yararlanılması tasarlanmaktadır (Fotoğraf 2.17). Ayrıca şehir içinde meskenlere çeşitli siparişleri taşıyan motorize araçlar yerine uzaktan kumandalı hava araçlarının geliştirilmesine şimdiden başlanmıştır. Gelecekte ise bunların geliştirilerek yaygınlaştırılması dolayısıyla siparişlerin daha hızlı ulaştırılması beklenmektedir.

Teknoloji ve üretimin gelişmesine bağlı olarak ülkelerin ve aynı zamanda bireylerin gelirinin artması ve yaşam standartlarının daha çok yükselmesi beklenmektedir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 60 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!