Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 61

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 61 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 61

Gelecekte beklenen gelişmelerden biri de doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına önem verilmesi, geri dönüşüm ürünlerinden daha çok ürün elde edilmesidir.

Gelecekte ticaret hacminde de büyük artışlar beklenmektedir. Pazarlama yöntemleri ve ürünlerin üreticilere ulaştırılma sistemi gelişecektir. Gelişen teknoloji sayesinde üretim maliyeti düşeceğinden iyi ürünlerin tüketiciye ucuz bir fiyatla ulaştırılması sağlanacaktır. Bu gelişmelere uyum gösterebilen firmalar, dünyayı tek bir pazar hâline dönüştürecektir.

Tarım alanındaki üretimde büyük gelişmeler beklenmektedir (Fotoğraf 2.18). Özellikle tarım potansiyeli yüksek olan Çin ve Hindistan 2050 yılında dünya ihtiyacını karşılayacak düzeyde tarım ürünü üretebilecek kapasiteye ulaşabilecektir. Ayrıca dünya genelinde tarımda uygulanan teknolojinin gelişmesine bağlı olarak verimin, dolayısıyla tarımsal üretimin artması beklenmektedir.

Dünya ekonomisinde ilk sırada yer alan ülkelerin de sıralaması gelecekte değişecektir. ABD, Çin, Japonya, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa günümüzde dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerdir. 2050 yılında ise Çin, ABD’yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisine sahip olacaktır (Grafik 2.6). Hindistan ve Brezilya’nın da bu alanda büyüyerek dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer alması beklenmektedir.

Ders Dışı Etkinlik

Yaşadığınız yerde gelecekte nüfus, yerleşme ve ekonomide ne tür değişimler olabileceğini yorumlayınız. Bu konudaki düşüncelerinizi bir metin hâlinde yazabileceğiniz gibi resim, şiir, karikatür veya kısa öykü şeklinde de ifade edebilirsiniz. Ürettiğiniz ürünü sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 61 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!