Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 59

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 59

Şehirleşmeye bağlı olarak şehir yerleşmelerinin alanı orman, tarım (Fotoğraf 2.15) ve mera alanlarının aleyhine genişleyecek; bu durum, yerleşmeye elverişli olmayan alanların da yerleşmeye açılmasına neden olacaktır. Böylece gerek şehirleşme gerek çevre açısından birtakım sorunlar ortaya çıkacaktır.

NASA, AY VE MARS KOLONİLERİ KURMAYA BİR ADIM DAHA YAKLAŞTI

Universe Today, NASA’nın en son Uluslararası Uzay istasyonu görevinin, Ay’da ve benzeri dünya dışı yüzeylerde kullanılacak 3D baskı makine ürettiğini bildirdi.Uzun yıllardır insanlar Dünya dışındaki gezegenleri merak ediyor. En çok seyahat edilen ve hakkında en çok bilgiye sahip olduğumuz Ay hakkında şimdi yeni bir adım daha atılıyor. NASA, Ay toprağında kullanmak için 3D yazıcı makine geliştirdi.

Redwire Regolith Print (Redvayır Regılıt Pırint, RRP) projesi, 3D baskı sistemini Ay yüzeyinde kullanacak. Bu başarılı olursa ekip Ay’daki zorlu koşulların üstesinden gelinip gelinemeyeceğini görmek için çok önemli bir malzemeye sahip olacak.

Ay’dan elde edilen yüzey üzerinde çeşitli testler yapılabilecek. Bu da Dünya dışındaki bir yeri anlamamızı sağlayacak çok önemli bir adım olacak. Her şey yolunda giderse Ay’da yaşam alanları oluşturulup oluşturulamayacağı sorusu yanıtlanacak. Çıkan sonuca göre NASA belirli adımlar atacak. Buna göre NASA’nın Ay ve Mars’a götüreceği inşaat malzemelerinin hacmi de azalabilir. Bilim insanları yıllarca toprak temelli deneyler yapmayı hayal ettiler ancak bu hedeflerine hiç ulaşamadılar.  Şimdi ise Ay yüzeyinde deneyler yapmak mümkün olabilir. Hâlâ yapılacak çok iş olsa da Artemis ve gelecekteki Mars misyonları için uzun vadeli hedefler çok daha ulaşılabilir görünüyor.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 59 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!