Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 57

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 57

Doğum oranının düşmesi ve ortalama yaşam süresinin uzaması, çalışma çağındaki nüfus oranında da değişikliğe neden olacaktır. Ortalama yaşam süresinin uzamasına bağlı olarak çalışma çağındaki yaş sınırı yükselecektir.

Gelecekte az gelişmiş ülkelerin nüfusu diğer ülkelere göre daha çok artacaktır. Bu ülkelerdeki yaşam standartları, artan nüfustan dolayı daha çok düşeceği için bu tür ülkelerde göçlerin de daha fazla artması beklenmektedir. Uluslararası göç bakımından da bu tür ülkelerden gelişmiş ülkelere yoğun bir göç olması öngörülmektedir.

2. Gelecekte Yerleşme

Bilindiği gibi yeryüzünün önemli bir kısmı, yerleşmeye elverişli değildir. Çöller, dağlık alanlar, buzullarla kaplı yerler, tundra alanları bu tür yerlerdendir. Bu alanlar, yeryüzünün büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Geriye kalan alanın da bir kısmı yerleşmeye uygundur. Dünya nüfusunun belirli bir süre artmaya devam edeceği göz önünde bulundurulursa dünya genelinde nüfus yoğunluğu artacak, kişi başına düşen arazi miktarı azalacaktır. Bu durumda az katlı ve bahçeli evlerin azalması, gökdelenlerin artması beklenmektedir (Fotoğraf 2.14).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 57 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!