Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 56

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 56 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 56

Yeryüzünde en çok nüfusa sahip ülkeler Hindistan, Çin ve ABD olacaktır (Tablo 2.3). Bu süre içinde Hindistan’ın nüfusu Çin’i geçecek ve dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi Hindistan olacaktır. Dünyanın en kalabalık bu üç ülkesinin dünya toplam nüfusu içindeki paylarında ise düşme gerçekleşecektir. Örneğin 2020’de dünya nüfusunun %40’ını oluşturan bu ülkeler, 2100 yılında dünya nüfusunun %35’ini oluşturacaktır.

Dünya genelinde ortalama yaşam süresi uzamaya devam edecektir. Bu durumda toplam nüfus içinde yaşlı nüfus oranının artması beklenmektedir (Fotoğraf 2.14). 2021 yılında 65 yaşın üzerindeki nüfusun toplam nüfusa oranı %10 iken bu değerin 2050 yılında %16’ya ulaşması beklenmektedir. Ortalama yaşam süresinin, gelişmiş ülkelerde daha yüksek olacağı öngörülmektedir. Gelişmiş ülkelerde bu oran, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere göre daha yüksek olacaktır. 0-14 yaş grubundaki nüfus oranı ise dünya genelinde düşecektir. Bu oran gelişmiş ülkelerde daha düşük düzeyde olacaktır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 56 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!