Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 36

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 36 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 36

Süper volkanların diğer etkileri ise çok büyük depremlere ve tsunamilere neden olmasıdır. Bu olaylar sonucunda büyük can ve mal kayıpları gerçekleşmektedir.

Volkanlardan çevreye yayılan tozlar, bitkilerin üzerine düşerek fotosentez olayını engellemekte ve bitkilerin yok olmasına neden olmaktadır.

Günümüzden 75.000 yıl önce Toba Yanardağı’nda (Endonezya) büyük bir patlama gerçekleşmiş, bu olay sonucu küresel bir soğuma yaşanmış, çok geniş bir alanda canlılık olayları sona ermiştir (Fotoğraf 1.20). Bilim insanları, gökyüzünü kaplayan küllerin güneş ışınlarını engellemesine bağlı olarak 3 °C ila 5 °C civarında bir küresel soğumaya neden olduğunu belirtmektedirler. Bu dağ, benzer bir tehlikeyi gelecekte de yaşatma ihtimaline sahip olan süper volkanlardan biridir.

Etkinlik

Aşağıdaki tabloyu örneğe uygun olarak tamamlayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 36 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!