Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 176

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 176 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 176

Hazırlık Çalışması

Doğal gaz bakımından zengin ülkeler hangileridir ve bu ülkeler doğal gazı hangi yollarla ve hangi ülkelere ihraç etmektedirler? Konuyla ilgili bilgilerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğal gaz bakımından zengin ülkeler arasında Rusya, İran, Katar ve ABD öne çıkar. Bu ülkeler doğal gazı boru hatları, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) gemileri ve boru hatlarıyla farklı ülkelere ihraç etmektedirler. Örneğin, Rusya doğal gazını Avrupa’ya boru hatlarıyla gönderirken, Katar LNG gemileri ile dünya çeşitli bölgelerine ihraç etmektedir.

Sizce dünyanın en büyük petrol ve doğal gaz dağıtım bölgeleri hangileridir? Konuyla ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Dünyanın en büyük petrol dağıtım bölgeleri Orta Doğu ve Kuzey Amerika’dır. Orta Doğu, dünya petrol üretiminin büyük bir kısmını sağlamakta ve bu bölgeden dünya geneline petrol ihraç edilmektedir. Kuzey Amerika ise özellikle ABD ve Kanada’nın petrol üretimi ve dağıtımıyla önemli bir rol oynamaktadır. Doğal gazda da benzer şekilde Orta Doğu ve Rusya öne çıkan dağıtım bölgeleridir.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 176 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!