Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 173

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 173 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 173

Hazırlık Çalışması

Orman, demir, bakır ve krom yatakları bakımından dünyanın en zengin ülkeleri hangileridir? Konuyla ilgili bilgilerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Dünyanın en zengin ülkeleri orman, demir, bakır ve krom yatakları bakımından farklılık gösterir. Örneğin, Brezilya orman kaynakları açısından zengin bir ülke iken, demir cevheri bakımından zengin ülkeler arasında Avustralya yer alır. Bakır için Şili ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti, krom için ise Güney Afrika öne çıkan ülkelerdir.

Sizce ülkelerin sahip olduğu doğal kaynakların bölgesel ve küresel ilişkilere etkisi var mıdır? Tartışınız.

  • Cevap: Ülkelerin sahip olduğu doğal kaynaklar, bölgesel ve küresel ilişkilere etki edebilir. Zengin doğal kaynaklara sahip ülkeler, ticarette ve politikada daha güçlü bir pozisyon elde edebilirler. Ancak bu kaynakların kontrolü ve paylaşımı uluslararası anlaşmazlıklara da neden olabilir ve bu nedenle doğal kaynakların stratejik önemi büyüktür.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 173 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!