Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 169

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 169 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 169

Ortalama yaşam süresi de gelişmişliğin bir ölçütü olarak kabul edilmektedir (Tablo 3.4). Buna göre gelişmiş ülkelerde ortalama yaşam süresi daha uzundur. Örneğin ortalama yaşam süresi Brezilya’da 76, Afganistan’da 65, Fransa’da 82’dir (2020).

Gelişmişlik düzeyini belirleyen koşullardan biri de okuryazar oranıdır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi artıkça okuryazar oranı da artmaktadır. Örneğin Afganistan’da %37, Nijer’de %35 olan okuryazar oranı İtalya’da %99’dur.

Nüfus hareketleri de ülkelerin gelişmişlik düzeyine göre değişmektedir. Gelişmiş ülkelerde iç göç azdır. Buna karşın az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde iç göç ve başka ülkelere göç yoğundur. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde toplam nüfus içinde göçmenlerin oranı az gelişmiş ülkelere göre fazladır (Tablo 3.5). Ayrıca gelişmiş ülkeler beyin göçü alırken diğer ülkeler, beyin göçü vermektedir. Örneğin Etiyopya, Nijerya, Kenya, Güney Afrika Cumhuriyeti, İran, Çin, Meksika, Jamaika, Malezya, Irak, Suriye ve Hindistan en çok beyin göçü veren ülkelerdir. Buna karşın Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Almanya en fazla beyin göçü alan ülkelerdir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 169 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!