Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 147

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 147 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 147

Hazırlık Çalışması

Uluslararası deniz ulaşımında önemli geçitlere sahip olan ülkeler hangileridir? Bununla ilgili bilgilerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Uluslararası deniz ulaşımında önemli geçitlere sahip ülkeler Türkiye (İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı), Mısır (Süveyş Kanalı), Panama (Panama Kanalı) ve Cebelitarık’ı yöneten Birleşik Krallık’tır. Bu geçitler stratejik ticaret yolları üzerindedir.

Etkinlik

Haritada renklendirilerek gösterilen ülkelerin konumlarının bölgesel ve küresel düzeyde etkilerini yorumlayınız. Bu konudaki düşüncelerinizi sınıfta söyleyiniz.

  • Cevap: Haritada renklendirilmiş ülkelerin konumları, coğrafi olarak yakın olan ülkeler arasındaki ticaret ve kültürel etkileşimi artırabilir. Ayrıca, bu ülkelerin benzer iklim ve doğal kaynaklara sahip olması, bölgesel düzeyde ekonomik işbirliği fırsatlarını teşvik edebilir. Küresel düzeyde ise bu ülkeler, coğrafi konumlarına bağlı olarak uluslararası politika ve ticarette stratejik bir rol oynayabilirler.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 147 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!