Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 127

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 127

Golf Turizmi

Türkiye’de son yıllarda gelişen turizm etkinliklerinden biri de golftür (Fotoğraf 2.69). Antalya başta olmak üzere, Muğla ve İstanbul’da golf sahaları bulunmaktadır. Bunlardan Antalya’daki golf sahası uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, golf turizmine yönelik olmak üzere Antalya, Aydın, Muğla, Mersin ve Nevşehir illerinde golf alanları planlamıştır. Bu golf alanlarının bir kısmı işletmeye açılmıştır.

Yat Turizmi

Yat turizmi (Fotoğraf 2.70), özel gezinti gemileriyle gerçekleştirilen turizm faaliyetlerini içermektedir. Şehirlerdeki yoğun yaşam tarzı, gelir seviyesinin yükselmesi ve teknoloji alanındaki ilerlemeler ile deniz ve doğaya özlem yat turizminin gelişmesini sağlayan etmenlerdir. Türkiye sahip olduğu denizler ve elverişli iklim koşullarından dolayı yat turizminin gelişmiş olduğu ülkelerdendir. Ülkemizde yat turizmi Ege ve Akdeniz kıyılarında daha çok gelişmiştir. Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir ve İstanbul yat limanlarının bulunduğu illerin başlıcalarıdır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 127 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!