Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 122

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 122 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 122

Mağara Turizmi

Türkiye, mağaralar bakımından zengin bir ülkedir. Sarkıtları, dikitleri, sütunları, gölleri, akarsuları ve kendilerine özgü havasıyla mağaralar ilgi çeken turistik yerlerdir. Muğla (Fosforlu), Antalya (Karain, Damlataş), Burdur (İnsuyu), Konya (Tınaztepe), Mersin (Dilek), İstanbul (Yarımburgaz), Zonguldak (Cehennemağzı), Tokat (Ballıca) ve Gümüşhane (Karaca) (Fotoğraf 2.59), mağaraların bulunduğu illerin başlıcalarıdır.

Kongre Turizmi

Kuruluşların sorunlarını görüşmek için bir araya geldikleri, ulusal veya uluslararası bilimsel bilgi alışverişlerinin yapıldığı toplantılara kongre denir. Ülkemizde kongreye elverişli tesisler bulunmaktadır. Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir kongre turizminin gelişmiş olduğu yerlerdir (Fotoğraf 2.60).

Kış Turizmi

Türkiye, yer şekilleri ve iklim koşulları bakımından kış turizmine elverişlidir. Bu nedenle ülkemizde birçok yerde kış turizmi gelişmiştir (Fotoğraf 2.61). Palandöken (Erzurum), Sarıkamış (Kars), Erciyes (Kayseri), Ilgaz (Kastamonu-Çankırı), Uludağ (Bursa), Davraz (İsparta), Saklıkent (Antalya) ve Kartalkaya (Bolu) ülkemizde kış turizminin gelişmiş olduğu yerlerin baş- lıcalarıdır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 122 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!