Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 121

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 121 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 121

Hazırlık Çalışması

Yaşadığınız yerde, doğal ve kültürel bakımdan turistik özelliğe sahip olan yerler hangileridir? Bunlarla ilgili bilgi birikiminizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İstanbul’da doğal ve kültürel turistik özellikler bakımından Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii gibi tarihi eserler; Boğaziçi ve Emirgan Parkı gibi doğal güzellikler öne çıkar. Bu yerlerin tarihi ve doğal zenginlikleri hakkında çokça bilgi ve kaynak bulunmaktadır.

Türkiye’de turizmin her türünün gelişmiş olması, sizce neyle açıklanabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Türkiye, coğrafi çeşitliliği, zengin tarihî mirası ve farklı kültürleri barındırmasıyla hem kültürel hem de doğa turizmi için elverişli bir yapıya sahiptir. Bu çeşitlilik, turizmin gelişmesini destekleyen başlıca faktördür.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 121 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!