Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 107

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 107 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 107

E-Ticaret ve Siber İşlemler

Günümüzde dijital alanda küresel düzeyde önemli gelişmeler gerçekleşmiştir. Bunun en önemli nedeni de küresel ekonomik hareketlerin sundukları ve bilişim çağının gereklilikleridir. Artık teknoloji toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Genel olarak geçmişe ya da alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olan insan önemli icat ve fikirleri benimsemede tutucu davranmış olsa da bilgi işlem alanındaki değişikliklere ani ve hızlı tepkiler verip benimsemiştir. Teknolojik yeniliklerin beşiği olan askerî birimler tarafından genellikle savunma amacıyla icat edilen genel ağ; 1960’lı yılların başında kullanılmaya başlanmış ve toplumların kullanımına sunulmuştur.

Başlangıçta şifreleme ve şifre çözme amacıyla ortaya çıkan bilgisayarlar, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin gizli savaşlarının bir ürünü olarak gelişimini hızlandırmış ve bugünkü noktalara kadar gelişmiştir. Bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, bireyler kadar uluslararası toplumun da ilgisini çekmekte ve derinden etkilemektedir. Özellikle bilgisayarlar kullanılarak oluşturulan araçlar ve yöntemler, gerçek dünyanın yanında bir de “siber dünya” meydana getirmiştir.

Siber alan, kişi ve toplumların da uluslararası bir siber kimlik sahibi olmalarına neden olmuş dolayısıyla da siber bir dünya ve siber kimlikler, siber yapılar ortaya çıkarmış, yaşadığımız dünyanın yanında ayrı sınırlar ve sonuçlar doğurmuştur. Bu siber dünya, bireylerin ve toplumların günlük yaşamlarında çok önemli faydalar ve kolaylıklar sağlamaya başlamış olsa da kötü niyetli ve bilinçsiz kullanımdan dolayı bazı dezavantajları da beraberinde getirmiştir. Bu doğrultuda karşılaşılan sonuçlar bilgi çağının bedeli olarak görülebilse de gerçek hayatta karşılaşılan suç, kabahat ve sorunları da aynı zamanda sanal ortama ya da siber alana taşımış oldu. Siber alanda suç ve suç unsurlarının bilgi çağının gerekliliği nedeniyle sürekli dönüşmesi, bu suç unsurlarına karşı önlemlerin alınmasını da zorlaştırmaktadır. Çoğu zaman da yönetimleri çözümsüz ve çaresiz bırakmaktadır.

Günümüz şartları insanları, toplumları ve ülkeleri elektronik dünyanın bir parçası hâline getirmiştir. Bu değişime ayak uyduramayan kişi, toplum ve devletler çağın gerisinde kalmaya mahkûmdur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 107 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!