Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 104

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 104 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 104

Ülkemizde gelişmekte olan sanayi kollarından biri de kimya sanayisidir. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa, bu sanayi kolunun, aynı zamanda kimyasal ürünlerin dağıtım merkezleridir. Türkiye’de ticarete konu olan sanayi dallarından biri de otomotiv sanayisidir. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, İzmir, Aksaray, Eskişehir ve Ankara ülkemizin otomobil, kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs ve traktör üretim alanlarıdır. Buralarda üretilen ürünler, Türkiye geneline pazarlanmaktadır. Ülkemizdeki önemli hizmet ve ticaret alanlarından biri de turizmdir. Ülkemizde birçok turizm merkezi bulunmaktadır. Antalya, İstanbul, Muğla (Fotoğraf 2.46) ve İzmir ülkemizdeki önemli turizm merkezlerin- dendir. Her yıl çok sayıda turist, bu merkezleri ziyaret etmektedir. Bu yerler aynı zamanda birer ticaret merkezidir.

Ülkemizde sanayi merkezlerinin dağılışı bakımından yöreler arasında önemli farklılıklar vardır. Türkiye’deki sanayi kuruluşlarının önemli bir kısmı İstanbul’da (Fotoğraf 2.47) yer almaktadır. Bursa, İzmir ve Ankara, sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu diğer illerdir. Buna göre bu iller, sanayi ürünleri dağıtım merkezlerinin en büyükleridir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 104 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!