Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 101

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 101 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 101

Hazırlık Çalışması

Yaşadığınız yerde üretilen ürünlerden hangileri ülkemizin başka bölgelerine pazarlanmaktadır ve ülkemizde üretildiği hâlde çevrenizde üretilmeyen hangi ürünler çok tüketilmektedir? Bununla ilgili gözlemlerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İstanbul’da üretilen ve diğer bölgelere pazarlanan ürünler arasında tekstil ürünleri, hazır giyim, gıda ürünleri ve çeşitli sanayi malları bulunmaktadır. İstanbul’da üretilmeyip çok tüketilen ürünler ise Akdeniz bölgesinden zeytin ve zeytinyağı, Güneydoğu’dan Antep fıstığı ve Ege’den incir gibi ürünlerdir.

Sizce Türkiye’de iç ticaretin gelişmesine katkıda bulunan başlıca etmenler nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Türkiye’de iç ticaretin gelişmesindeki başlıca etmenler; geniş ve çeşitlendirilmiş karayolu ağı, dinamik nüfus yapısı, e-ticaret platformlarının artışı, yerel ürünlerin markalaşması ve kalkınma ajanslarının bölgesel girişimleri olarak öne çıkmaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 101 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!