Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 219 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 219 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 219 Cevapları Gün Yayınları

Ülkeler arası etkileşimde rol oynayan ve turizmle ilgili diğer bir olgu da Dünya’nın Yedi Harikası’dır. Bu değerler, bütün dünyada tanınmakta ve bu varlıkların bulunduğu ülkeler turist çekmekte, bu da ülkeler arası etkileşime katkıda bulunmaktadır. Dünya’nın Yedi Harikası, Antik Dünya’nın Yedi Harikası olarak da ifade edilmektedir. Bu kavram ilk kez MÖ beşinci yüzyılda, tarihçi Herodot tarafından ileri sürülmüştür. Bu varlıklardan iki tanesi Türkiye, iki tanesi Yunanistan, biri Irak, iki tanesi de Mısır’ın sınırları içinde bulunmaktadır.

Keops Piramidi

Mısır’da yer alan Keops (Fotoğraf 3.42), Giza Piramitleri olarak anılan üç piramitten biridir. Yapıldığında yüksekliği 145,7 metre olan piramit, uzun bir süre dünyanın en yüksek yapılarından biri olmuştur. Dünyanın yedi harikası içinde günümüze kadar varlığını koruyabilmiş tek yapıdır.

Babil’in Asma Bahçeleri

Babil’in Asma Bahçeleri (Resim 3.1), milattan önce yedinci yüzyılda yapılmış, çok katlı bir bahçedir. Babil Kralı Nabukadnezar tarafından eşi Samiramis için yaptırılmıştır. Fırat Nehri’nden çekilen sularla sulanan bahçede çok çeşitli bitkiler yetiştirilmiştir. Bahçeler, birbiri üzerinde yükselen büyük direkler üzerinde teraslar şeklinde yapılmıştır. Bahçenin etrafı ve teraslar, pişmiş tuğla ve asfaltla inşa edilmiştir.

Zeus Heykeli

Zeus Heykeli (Resim 3.2), milattan önce beşinci yüzyılda yapılmıştır. Heykel, tanrılar kralı Zeus için Olimpia Dağı’nda inşa edilmiştir. Zeus Heykeli iki metre yüksekliğinde ve 6,5 metre genişliğindeki bir taban üzerinde yapılmıştır. Yüksekliği 12 metre olan bu heykelin yapımında altın, fil dişi, metal parçalar ve ahşap kullanılmıştır. Heykel, bir yangın sonucu yok olmuştur.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!