Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 161

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 161

Bir ülkenin kentsel nüfus oranı, gelişmişlik düzeyi ile yakından ilgilidir. Gelişmiş ülkelerde ekonomik faaliyetlerin şehirlerde yoğunlaşması ve şehirlerde iş bulma imkânlarının fazla olması, kentsel nüfus oranlarının yükselmesine neden olmaktadır. Az gelişmiş ülkelerde ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ön plana çıkması nedeniyle nüfusun kentleşme oranı düşüktür (Harita 2.3).

Düşünelim- Tartışalım

Günümüzde kırsal nüfus oranının giderek azalmasının, kentlerde yaşayan nüfusun hızlı artmasının sebepleri neler olabilir? Bu durum, ne gibi sonuçlar ortaya çıkarabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Günümüzde kırsal nüfusun azalmasının sebepleri arasında ekonomik fırsatların kentlerde yoğunlaşması ve kırsal alandaki yaşam koşullarının zorluğu bulunmaktadır. Bu durum, kentlerde aşırı kalabalıklaşma, altyapı sorunları ve çevresel zorlukların artmasına yol açabilir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 161 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!