Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 160

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 160 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 160

Nüfusun Eğitim Durumu

Bir ülkede nüfusun okuryazarlık oranı, önemli nüfus verilerinden biridir. Dünyada genel olarak okuma yazma oranı gelişmişlik düzeyi ile paralellik göstermektedir. Gelişmiş ülkelerin tamamında okuma yazma oranı %90’ın üzerindedir. Düşük okuma yazma oranına sahip ülkeler özellikle Afrika kıtasında yer almaktadır (Harita 2.2).

Nüfusun Kentleşme Durumu

Bir yerde, kentlerde yaşayan nüfusun toplam nüfusa oranına kentsel nüfus oranı denir. İnsanlık tarihinin büyük bölümünde kırsal bölgelerdeki nüfus miktarı, kentsel bölgelerdeki nüfus miktarından fazla olmuştur. Sanayi Devrimi’nden sonra nüfusun kentleşme oranı hızla yükselmiştir. 1960’da %33,5 olan kentsel nüfus oranı, 2008 yılından itibaren %50’nin üzerine çıkmıştır. Kentleşme oranındaki artış günümüzde de devam etmektedir (Grafik 2.2).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 160 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!