Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 175

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 175 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 175

Hazırlık Çalışmaları

1. İnsanlar enerji üretimi esnasında doğal çevrede ne gibi değişimlere neden olmaktadır?

  • Cevap: İnsanlar enerji üretimi esnasında tarım alanlarının daralması, ormanların tahrip edilmesi, toprağın ve su kaynaklarının kirletilmesi gibi değişimlere neden olmaktadır.

UYGULAYALIM

• Verilen görselleri inceleyerek insanların ihtiyaçlarını karşılarken doğal çevreden nasıl yararlandığını açıklayınız.

  • Cevap: İnsanlar yaşam faaliyetlerini sürdürebilmek için çevreden farklı amaçlarla yararlanırlar. Beslenme ihtiyacı için insanlar; tarım, balıkçılık gibi faaliyetler yapmaktadır. Yer altı kaynaklarının yoğun olarak bulunduğu alanlarda madencilik faaliyetleri yapılır. İnsanlar; gezmek, eğlenmek, dinlenmek ya da tatil yapmak için turizm faaliyetlerine katılır.

• Görsellerde verilenlerin dışında sizce insanlar, çevreyi başka hangi amaçlar için ve nasıl bir yol izleyerek kullanabilir?

  • Cevap: İnsan barınma ihtiyacı için taş, toprak, ağaç gibi malzemelerden meskenler inşa eder. İnsanlar bir yerden başka bir yere gidebilmek ya da mal ve hizmetleri istenilen bir yere sevk edebilmek için ulaşıma ihtiyaç duyar.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 175 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!