Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 169

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 169 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 169

Bir devletin egemenliği altında bulunan, sınırları uluslararası antlaşmalara uygun olarak belirlenmiş toprakların tümüne ülke denir. Bu tanıma göre ülke, egemenlik sınırları ile bir bölge olarak düşünülebilir.

Dünyadaki ülkeler, farklı özelliklere sahip olmakla birlikte bazı ülkeler benzer özellikler taşımaktadır. Bu bakımdan benzer özelliklere sahip ülkelerin oluşturduğu bölgeler de bulunmaktadır. Örneğin güçlü ekonomiye sahip devletlerin oluşturduğu siyasi ve ekonomik bir bölge olan G-20 sınırları içerisinde ABD, Rusya, Almanya ve Japonya gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye de yer almaktadır (Harita 3.10).

DERS DIŞI UYGULAMA

Atlaslarınızdan yararlanarak aşağıda numaralarla belirtilen ülkelerin isimlerini harita üzerine yazınız. Tabloyu örnekteki gibi doldurunuz.

  • Cevap:

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 169 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!