Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 125

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 125

UYGULAMA

Aşağıda Türkiye’de yer alan bazı illerin sıcaklık ve yağış grafikleri ile bu illerde yapılan çeşitli ekonomik faaliyetler gösterilmiştir. Verilenlerden hareketle aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Yukarıda verilen illerde ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesini sağlayan temel faktörler neler olabilir?

  • Cevap: Yukarıda verilen illerin ekonomik faaliyetlerinin çeşitlenmesini sağlayan temel faktörler arasında iklim koşulları, toprak kalitesi, coğrafi konum ve su kaynaklarının varlığı bulunmaktadır.

Sinop ve Antalya orman varlığı bakımından zengin, Erzurum ve Kayseri ise bu açıdan oldukça fakirdir. Bu durumun ortaya çıkmasında hangi faktörler etkili olmuştur?

  • Cevap: İklim koşulları, yükseklik ve denize olan uzaklık, Sinop ve Antalya’nın orman varlığı bakımından zengin, Erzurum ve Kayseri’nin ise fakir olmasında etkili olmuştur.

Aşağıdaki tabloda boş bırakılan yerleri ön bilgileriniz ve grafiklerden yararlanarak uygun ifadelerle doldurunuz.

  • Cevap:

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 125 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!