Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 98

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 98

Teknoloji, ulaşım ve iletişim sistemlerinde yaşanan gelişmeler ticari faaliyetlerin daha geniş alanlarda ve daha hızlı gerçekleşmesine imkân sunmaktadır. Bu gelişmeler, ülkeler arası ticarette siyasi sınırların etki alanının azalmasına ve yeni pazar arayışları ile serbest ticaret bölgelerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ülkeler ve bölgeler arasında gerçekleşen bu faaliyetlere bağlı olarak ticaret ağının genişlediği ve ticaretin küresel bir boyut kazandığı söylenebilir (Harita 2.12).

Dünyada gerçekleşen ticari faaliyetlerde bazı merkezler ön plana çıkmaktadır. Dünya ticaretinin yaklaşık %88’ini elinde bulunduran Avrupa Birliği, Uzak Doğu Asya Bölgesi ve Kuzey Amerika bu merkezlere örnek verilebilir. Ekonomik büyüklük ve ticaret hacmi bakımından bu üç bölgenin oldukça gerisinde kalan Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Orta Doğu, Güney Amerika ve Afrika bölgeleri ise dünya ticaretinde yaklaşık %12’lik bir paya sahiptir (Grafik 2.6).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 98 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!