Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 97

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 97

Ülkeler arasında yapılan ticarette ham madde ve mamul maddeler yer değiştirir. Dış ticaret kapsamında yer alan bu ekonomik ilişkilerde petrol, buğday, muz, kahve, otomobil, giyim eşyası gibi ürünler ön plana çıkar. Uluslararası ticaret, önemini her geçen gün artıran geniş bir faaliyet alanına sahiptir. Bu ticarette en fazla büyüyen faaliyet kolu ise hizmet sektörüdür. Teknoloji ve haberleşme alanında yaşanan gelişmeler, uluslararası ticarette bu sektörün önemini artırmaktadır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Yakın çevrenizde üretilen mal ve hizmetlerden hangileri küresel ticarette yer almaktadır? Örnekler veriniz.

  • Cevap: Yakın çevremde üretilen mal ve hizmetlerden tekstil ürünleri, tarım ürünleri (örneğin zeytin yağı ve meyve), ve turizm hizmetleri küresel ticarette yer almaktadır.

2. Hizmet sektörüne ait hangi ürünlerin küresel ticarette daha çok rağbet gördüğünü düşünüyorsunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Hizmet sektöründe, bilişim ve iletişim teknolojileri hizmetleri ile finansal hizmetler küresel ticarette daha çok rağbet görmektedir çünkü bu hizmetler, dijitalleşme ve küreselleşmenin artan etkisiyle evrenselleşmiş ve sınır ötesi erişimi kolaylaştırmıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 97 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!