Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 59

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 59

Aşağıdaki haritalarda Türkiye’de bazı kamu kurumlarının sundukları hizmetlere göre oluşturulan bölgelere yer verilmiştir.

Verilen haritalardan ve ön bilgilerinizden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Bahsedilen kamu kurumlarının sunduğu hizmetler nelerdir?

  • Cevap: Bahsedilen kamu kurumları su yönetimi, hava durumu tahmini ve izleme, karayolu altyapı ve bakım hizmetleri, doğal alanların korunması ve milli parklar yönetimi gibi hizmetler sunmaktadır.

2. Bu kurumların alt işlevsel bölgelere ayrılma gerekçeleri nelerdir?

  • Cevap: Bu kurumlar coğrafi koşullar, hizmet türünün özelliği ve hizmetlerin verimli dağıtımı gibi ihtiyaçlara bağlı olarak alt işlevsel bölgelere ayrılmıştır.

3. Oluşturulan işlevsel bölgelere ait sınırların birbirleriyle uyuşmama nedenleri nelerdir?

  • Cevap: İşlevsel bölgelere ait sınırların birbirleriyle uyuşmaması, her kurumun özgül görev ve sorumluluk alanlarına göre farklı coğrafi bölünmüşlük göstermesi ve her hizmetin kendine özgü coğrafi dağılım gereksinimleri olmasından kaynaklanır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 59 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!