Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 57

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 57

1. Yaşadığınız yerde hangi kurumlardan (valilik, kaymakamlık, belediye, nüfus müdürlüğü, hastane vb.) ne tür hizmetler almaktasınız?

  • Cevap: İstanbul’da yaşayan bir kişi olarak valilikten yönetimsel destek, kaymakamlıktan yerel düzenlemelerle ilgili hizmetler, belediyeden altyapı ve şehircilik hizmetleri, nüfus müdürlüğünden kimlik ve kayıt işlemleri, hastanelerden sağlık hizmetleri alırım.

2. Bu tür kurumlar, hizmetlerini tek bir merkezden yürütseydi ülkede ne gibi sorunlar meydana gelirdi?

  • Cevap: Eğer İstanbul gibi büyük bir şehirde tüm kurumlar hizmetlerini tek bir merkezden yürütseydi, aşırı yoğunluk ve uzun bekleme süreleri gibi işlevsellik sorunları yaşanabilirdi ve merkeziyetçilik, yerel ihtiyaçlara duyarlı ve hızlı cevap verme yeteneğini zayıflatabilirdi.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 57 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!