Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 22

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 22

Kuraklığın İnsana ve Çevreye Yönelik Etkileri

Canlı yaşamı için temel öge olan su, dünyadaki miktarı yönünden farklılık gösterir. Ekosistemler de bu farklılığa uygun olarak devamlılığını sürdürür. Dünyanın bazı bölgelerine düşen yağış miktarı yeterli düzeydedir. Bazı bölgelerde ise aylar hatta yıllar süren yağış azlığı görülebilir. Yağışın yetersiz olduğu dönemler genellikle yüksek sıcaklıklarla birleşir ve bu tür bölgelerde su açığı oluşur. Yaşanan durum, kuraklığı beraberinde getirir. İklimsel değişmelere bağlı geçici bir özellik gösteren kuraklık, kurak ve yarı kurak bölgelerin yanı sıra nemli-denizel iklim bölgelerinde de görülebilir. Kuraklık, uzun süre devam etmesi ve geniş bir alanı etkileyebilmesi bakımından diğer ekstrem doğa olaylarından ayrılır. Aniden gelişen bir durum olmamasına rağmen kuraklığın insana ve çevreye yönelik ciddi etkileri bulunmaktadır (Görsel 1.3).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 22 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!