Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 206

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 206 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 206

Büyük bir ekosistem olan Dünya’da birbirinden farklı alt ekosistemler bulunmaktadır. Ekosistemlerin işleyişi; enerji akışı, madde döngüsü ve beslenme ilişkisi sayesinde mükemmel bir şekilde gerçekleşir. İşleyişin devamlılığı, eko- sistemdeki birey sayısı ve kaynaklara bağlıdır. Kaynaklardan sürekli enerji sağlanması, birey sayısının sabit kalacağı anlamına gelir. Ancak birey sayısındaki artış ve kaynaklarda meydana gelen değişimler, ekosistemdeki enerji akışını etkilemekte ve ekosistemler yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir.

Tuz bataklığı, ekosisteme verilebilecek en güzel örneklerden biridir. Algler ve su bitkileri, mikroorganizmalar, balıklar, kuşlar, fareler gibi organizmalar bu ekosistemin organik bileşenlerini; su, hava, besinler, eser elementler, ışık enerjisi gibi unsurlar ise inorganik bileşenlerini oluşturur (Strahler, 2013).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 206 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!