Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 20

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 20

Pakistan, 2010 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında muson yağmurlarındaki aşırı artış (%772) nedeniyle son 80 yılın en büyük sel felaketini yaşamıştır. İndus Nehri’nin taşması sonucu 1.781 can kaybına yol açan bu felaket, 20 milyondan fazla insanı etkilemiştir. 1,6 milyon evin kullanılamaz hâle geldiği bölgede altyapının önemli bir bölümü yok olmuş, yaklaşık 5,1 milyar dolarlık tarım ürünü sular altında kalmıştır. Sindh eyaletindeki sel suları Aralık 2010’a kadar tam olarak çekilmemiş, bölgede yaşayan bazı mülteciler sular altında kalan tarlalarının yakınlarında kamp kurmak zorunda kalmıştır.

Pakistan’daki taşkının etkilerini azaltmak için neler yapılabilirdi?

  • Cevap: Pakistan’daki taşkın zararlarını azaltmak için, nehir yataklarının düzenli olarak temizlenmesi ve etkili bir taşkın uyarı sisteminin kurulması önemli önlemler olabilirdi. Ayrıca, sel sularının yönlendirilmesi ve hızını kesmek için yapısal olmayan önlemlerle birlikte, barajlar ve setler gibi yapısal önlemler de geliştirilmeliydi.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 20 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!