Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 184

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 184

3.7. ARA DEĞERLENDİRME

1. Tablodaki ifadelerin söz konusu ülkelerden hangisine ait olduğunu ilgili kutuları işaretleyerek belirtiniz.

  • Cevap:

2. Yukarıda, gelişmekte olan bir ülkede faaliyet gösteren sektörlerin belirli yıllardaki dağılımına yer verilmiştir. Buna göre söz konusu ülkenin sosyal ve ekonomik yapısında meydana gelen değişimle ilgili çıkarımlarda bulununuz.

  • Cevap: Grafikteki verilere göre, tarım sektörünün ekonomideki payı zamanla azalırken, hizmet sektörünün payı artmıştır; bu, ülkenin ekonomisinin endüstrileşme ve hizmet odaklı bir yapıya doğru evrildiğini göstermektedir. Aynı zamanda, sanayi sektörünün oranı nispeten sabit kalmış, bu da sanayileşmenin belirli bir düzeyde istikrar kazandığını işaret etmektedir.

3. Gelişmiş ve az gelişmiş ülkelerde yaşanan başlıca sosyoekonomik sorunlar nelerdir?

  • Cevap: Gelişmiş ülkeler genellikle yüksek yaşam maliyeti, gelir eşitsizliği ve çevresel sorunlar gibi sosyoekonomik sorunlarla karşı karşıya kalırken; az gelişmiş ülkelerde genellikle yetersiz sağlık hizmetleri, eğitim olanaklarının kısıtlı olması ve yüksek yoksulluk oranları önemli sorunlar arasında yer alır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 184 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!