Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

Ülkelerin kalkınma düzeyinin yükselmesinde etkili olan bir başka unsur dijital- leşmedir. Eğitim, sağlık ve enerji başta olmak üzere birçok sektörde belirleyici rol oynayan dijitalleşme; ekonomik verimliliği artırmanın yanı sıra üretim, tüketim ve istihdam açısından çeşitli yenilikler sunmaktadır (Görsel 3.15). Üretim maliyetlerinin düşmesi, üretimde kalitenin artması ve ürünlerin daha ucuz bir şekilde tüketiciye ulaşması bu yeniliklere örnek verilebilir. Bununla birlikte dijital teknolojiyi (yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, büyük veri analitiği vb.) etkin kullanan ülkelerin ekonomik gelişmişlik düzeyinde önemli bir ivme yakaladığı görülmektedir. İstihdam açısından ele alındığında ise dijitalleşmenin, bir taraftan mevcut istihdam imkânlarını azaltırken diğer taraftan yeni istihdam alanlarına zemin hazırlayacağı düşünülmektedir.

3.6. ARA DEĞERLENDİRME

1. Aşağıdaki tanılayıcı dallanmış ağaçta ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin belirlenmesi ile ilgili doğru ve yanlış bilgilere yer verilmiştir. İlk kutucuktan başlayarak ifadelerin doğru (D) veya yanlışlığına (Y) göre ilgili oklar yönünde ilerleyiniz. Sonuç olarak sadece ulaştığınız çıkışı işaretleyiniz.

  • Cevap: 7. Çıkış

2. İnovasyon, girişimcilik ve dijitalleşme süreçlerinin ülkelerin gelişmişlik seviyesine etkilerini açıklayınız.

  • Cevap: İnovasyon, ülkelerin rekabet gücünü artırarak ekonomik büyümeye ve ürün ile hizmet kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlar; girişimcilik ve dijitalleşme ise yeni iş alanları yaratır ve verimliliği artırarak gelişmişlik seviyesinin yükseltilmesine önemli ölçüde yardımcı olur.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!