Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 174

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 174

E-ticaret, dünyada her geçen gün etki alanını genişletmektedir. Ülkeler ve bölgelere göre değişmekle birlikte bilgisayarlar, bu ticari etkinlikte en çok kullanılan cihazlardır. Mobil cihazlar, özellikle de etkileşimli telefonlar çevrim içi alışverişte popülerliğini giderek artırmaktadır. Dünya genelinde 2019 yılında gerçekleşen perakende e-ticaret hacmi 3,53 trilyon dolar iken bu miktarın 2022 yılının tamamında 6,54 trilyon dolara yükselmesi beklenmektedir. Dünyada pek çok ülke, gerek sınırları içinde gerekse sınırları dışında e-ticarete yönelik faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bazı ülkelerin uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği e-ticaret ise oldukça önemli seviyededir. Örneğin Çin; e-ticaret kapsamında ithal ettiği ürünlerin %42’sini Japonya, %14’ünü Amerika, %12’sini de Hong Kong’dan temin etmektedir. Benzer şekilde ABD’deki tüketicilerin %57’si Çin, %10’u İngiltere, %6’sı da Kanada’dan ürün satın almaktadır. Dünya genelinde bu ticaret türünde işlem gerçekleştirilen kategorilerin başında giyim, ayakkabı, elektronik ürünler, güzellik ve bakım malzemeleri gelmektedir.

Teknolojik gelişmeler tüketim alışkanlıklarınızı nasıl etkilemektedir? Açıklayınız.

  • Cevap: Teknolojik gelişmeler, alışverişi daha kolay ve hızlı yapmama olanak tanıyarak tüketim alışkanlıklarımı çevrim içi platformlara kaydırmıştır.

Cevabı Sende

Kitle iletişim araçlarında yaşanan gelişmeler, kültürel yapıda ne gibi değişimlere neden olabilir?

  • Cevap: Kitle iletişim araçlarındaki gelişmeler, küresel kültürün yayılmasına ve yerel kültürlerin birbiriyle etkileşim içinde olmasına neden olabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 174 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!