Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 139

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 139 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 139

2.15. ARA DEĞERLENDİRME

Aşağıda verilen seyahat ve turizm rekabetçilik endeksinde (2019) Türkiye’nin 140 ülke arasındaki sıralaması ve puan durumu gösterilmiştir. Türkiye, bazı gösterge puanları düşük olmasına rağmen dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır (Dünya Ekonomik Forumu).

Yukarıda verilen bilgileri göz önünde bulundurarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Endekste belirtilen seyahat ve turizm gösterge puanlarına ve dünya sıralamasına göre Türkiye’nin zayıf ve güçlü olduğu kategoriler hangileridir?

  • Cevap: Seyahat ve turizm gösterge puanlarına ve dünya sıralamasına göre Türkiye’nin zayıf olduğu kategoriler; emniyet ve güvenlik, çevresel sürdürülebilirlik, insan kaynakları ve iş gücü piyasasıdır. Seyahat ve turizm gösterge puanlarına ve dünya sıralamasına göre Türkiye’nin güçlü olduğu kategoriler; uluslararası açıklık, turizmin önceliklendirilmesi, fiyat rekabet gücü, turistik hizmet altyapısı, kara ulaşımı ve bağlantıları, hava taşımacılığı altyapısı, kültürel kaynaklar ve iş seyahatidir.

2. Endeksteki puan değerlerinin düşük olduğu sektörlerde puan değerlerinin yükseltilebilmesi için neler yapılabilir?

  • Cevap:

3. Türkiye’ye ait puan değerlerinin yükselmesi, ülkenin turizm ve ekonomisine nasıl bir katkı sunacaktır? Örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 139 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!