Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 137

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 137 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 137

Türkiye’de yürütülen turizm faaliyetleri 1980’den sonra ülke ekonomisinde etkisini göstermeye başlamış, 2000’li yıllarda ise bu etki önemli ölçüde artmıştır. Ancak son yıllarda yaşanan pandemi süreci, küresel bazlı krizler ve coğrafi konuma bağlı jeopolitik riskler (Rusya-Ukrayna Savaşı) Türkiye turizmini olumsuz etkilemektedir.

Cevabı Sende

Savaş, salgın hastalık, ekonomik kriz gibi durumlardan turizm faaliyetlerinin zarar görmemesi için ne gibi çözüm önerilerinde bulunabilirsiniz?

  • Cevap:

Aşağıdaki tabloda 1980-2021 yılları arasında Türkiye’ye ait bazı turizm istatistiklerine yer verilmiştir (TÜİK ve TÜRSAB, 2022).

Verilen tablodan ve ön bilgilerinizden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Turizm faaliyetleri ve bu faaliyetlerin ekonomi üzerindeki etkileri nasıl bir seyir izlemiştir?

  • Cevap:

2. Turizm gelirlerinde yıllar içinde meydana gelen dalgalanmaların GSYH oranına etkileri, ekonomide oluşturabileceği riskler ve buna karşı geliştirilebilecek çözüm önerileri ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 137 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!