Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 125

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 125

1. Yakın çevrenizden turizm potansiyeline sahip varlıklara örnekler veriniz.

  • Cevap: İstanbul’da turizm potansiyeline sahip varlıklar arasında Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Boğaziçi’nin tarihi yalıları yer alır.

2. Turizm potansiyeline sahip varlıkların sosyoekonomik yönden bölgenize sağladığı katkıları açıklayınız.

  • Cevap: Bu turistik varlıklar, yüksek ziyaretçi sayılarıyla yerel işletmelere gelir sağlarken, uluslararası tanınırlık sayesinde bölge ekonomisinin gelişimine katkıda bulunurlar.
“… İlk iş, yerli yabancı turisti -buna turist değil de gezgin desek olmaz mı- hep aynı ilgileri olan belli bir tip saymaktan vazgeçmektir. Eski zamanlardan kalma anıtlarla ilgilenen tarih ve sanat meraklıları vardır. Kış sporlarından, deniz sporlarından, dağcılıktan hoşlanan; tatilini açık havada, güzel kıyılarda kamp kurarak geçirmekten zevk duyan, otomobille yabancı bir ülkeyi bir boydan bir boya dolaşmayı eğlence bilen gezginler vardır. Turizmle para kazanan ve döviz sağlayan ülkelerin başarı sırrını, gezginin çok çeşitliliğini bilmesinde ve her türlü gezgine isteğine uygun olarak nerelerde nasıl gezebileceğini bildirmesinde aramalı. Yalnız turistik oteller yapmakla turist çekebileceğimizi sanmıyorum. Yurdumuzun her köşesinde ne gibi imkânlar olduğunu açık seçik öğrenip bilmekle ve bunu bütün dünyaya açık seçik öğretip bildirmekle çeşitli gezginleri, yani önemli bir gezgin kalabalığını, Türkiye’ye çekebileceğimize inanıyorum. Türkiye’nin her çeşit turisti ilgilendirebilecek sonsuz zenginliklerle dolu bir ülke olduğu artık tartışma götürmez bir gerçektir…”
Erhat, 2011, s.19

Turizm varlıklarının tanıtılmasında broşür, afiş ve videoların yanı sıra bazen bir şiir veya gezi yazısı bazen de toprakla yoğrulmuş güzel bir ürün ön plana çıkar. Bu tür tanıtım faaliyetleri, turizm varlıklarının korunması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir rol oynar.

Turizme kazandırılacak bir kaynağın tanıtımı için ne tür çalışmalar yapılabilir?

  • Cevap: Turizm kaynağının tanıtımı için interaktif web siteleri ve sosyal medya kampanyaları düzenlenebilir, ayrıca hedef kitleye özel deneyimler sunacak etkinlikler ve tematik turlar organize edilebilir.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 125 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!