Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 117

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 117 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 117

1. Görsellerde belirtilen varlıklar, bulundukları mekânlarla özdeşleşmiş sembollerdir. Bu tür varlıkların, bulundukları yerleri sembolize etmesi sizde nasıl bir algı oluşturmaktadır?

  • Cevap: Bu görseller bana, her bir yerin kendine has doğal ve kültürel zenginlikleriyle anıldığını ve bu özelliklerin o yerlerin tanıtımında ve kimliğinde merkezi bir rol oynadığını hatırlatıyor.

2. Yaşadığınız yeri sembolize eden doğal ve kültürel değerlere örnek veriniz.

  • Cevap: İstanbul’da yaşadığım için Ayasofya ve Boğaziçi Köprüsü şehrin kültürel simgeleri olarak öne çıkar, doğal güzelliklerden ise Belgrad Ormanı ve Adalar şehrin doğal sembolleridir.

Cevabı Sende

Küreselleşmenin etkisiyle mekânlar gittikçe birbirine benzemektedir. Türkiye’de mekânların özgünlüğünü korumaya yönelik doğal ve kültürel sembollerle ilgili ne tür çalışmalar yapılabilir?

  • Cevap: Türkiye’de mekânların özgünlüğünü korumak için UNESCO Dünya Mirası listesine giren yerlerin korunması ve geleneksel mimariye sahip mahallelerin restorasyonu gibi çalışmalar yapılabilmektedir. Ayrıca, yerel el sanatlarının ve geleneksel lezzetlerin tanıtımına yönelik festival ve etkinlikler düzenlenerek kültürel sembollerin yaşatılması desteklenebilir.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 117 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!