Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 115

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 115 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 115

2.11. ARA DEĞERLENDİRME

Aşağıda Türkiye’nin ihracat-ithalat yaptığı ilk 10 ülke ve bu kapsamdaki göstergelere yer verilmiştir. Grafiklerin yanı sıra ön bilgilerinizden de yararlanarak soruları cevaplayınız (TÜİK, 2022).

1. Türkiye’nin dış ticarete yönelik faaliyette bulunduğu ülkeleri coğrafi konumu açısından yorumlayınız.

  • Cevap:

2. Dışarıdan satın alınan ürünleri göz önünde bulundurduğunuzda Türkiye’de ithalatın azaltılması mümkün müdür? Düşüncelerinizi örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap:

3. Türkiye’nin ihracatında hangi ürünler ve ülkeler ön plana çıkmaktadır?

  • Cevap:

4. Dışarıya satılan ürünleri göz önünde bulundurduğunuzda Türkiye’de ihracatın artırılması mümkün müdür? Düşüncelerinizi örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap:

5. Türkiye’de dış ticaret hacminin artırılması ve dış ticaret açığının azaltılması için ne tür çalışmalar yapılmalıdır? Düşüncelerinizi örneklerle açıklayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 115 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!