Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 107

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 107 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 107

Orta Çağ Türk-İslam medeniyetinde ticari veya dinî amaçlı seyahat eden kervanların, ticaret yolları üzerinde konakladıkları mekânlara kervansaray adı verilir. Bu yapıların en tipik örneklerine Anadolu ile Maveraünnehir arasındaki coğrafyada rastlamak mümkündür. Güvenliğinden kervansaray amirinin sorumlu olduğu bu mekânlarda konaklayanlar, üç gün boyunca yemek ve oda hizmetinden ücretsiz şekilde yararlanabilirdi.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

Kervansaraylar, tarihî ticaret yollarının gelişmesine ne tür katkılarda bulunmuştur?

  • Cevap: Kervansaraylar, tarihi ticaret yolları boyunca güvenli konaklama sağlayarak tüccarların ve kervanların daha uzun mesafeleri güven içinde kat etmelerine imkan tanımıştır. Aynı zamanda bu yapılar, ticari ilişkilerin gelişmesine ve çeşitli kültürler arası etkileşime katkıda bulunarak ekonomik ve sosyal bağları güçlendirmiştir.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 107 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!