Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 78

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 78

Hazırlık Çalışması

1. Yaşadığınız yerde en çok kullanılan ulaşım sistemi hangisidir? Bunun nedenleri nelerdir?

  • Cevap: İstanbul’da en çok kullanılan ulaşım sistemi toplu taşıma araçlarıdır; bunlar arasında metro, metrobüs ve vapur ön plana çıkmaktadır. Bunun nedenleri arasında nüfus yoğunluğu, geniş coğrafi yayılım ve trafik sıkışıklığının alternatif ulaşım yollarına yönlendirmesi sayılabilir.

2. Yer şekilleri ulaşımı nasıl etkilemektedir? Bu konudaki bilgilerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Yer şekilleri, dağlık ve engebeli arazilerin ulaşımı zorlaştırması, düz ve geniş alanların ise ulaşım ağlarının daha kolay geliştirilmesine olanak tanıması gibi nedenlerle ulaşımı etkilemektedir.

Sizce ulaşımın gelişmesini olumsuz yönde etkileyen en önemli faktör nedir? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Ulaşımın gelişmesini olumsuz yönde etkileyen en önemli faktör, altyapı yetersizliği ve şehir içi trafik yoğunluğu olarak düşünülebilir. Bu durumlar, ulaşım hızını ve verimliliğini düşürür.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 78 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!