Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 47

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 47

ve balina kemikleri ile yaparlar. Bu evlerin etrafını sıkıştırılmış karla kaplar, dışarıdaki soğuk havanın içeri geçmesini engellerler. Eskimoların bir de iglo adını verdikleri, sıkıştırılmış kardan yaptıkları meskenleri vardır. Bu meskenler, daha çok kısa süreli olarak kullanılmaktadır (Fotoğraf 2.6). Günümüzde Eskimoların bir kısmı, modern evlerde yaşamaktadırlar.

Eskimolar, çoğunlukla kıyılarda ya da kıyıya yakın yerlerde yaşamaktadırlar. Yaz aylarında akarsu ve deniz kenarlarında, hayvan derilerinden yapılmış çadırlarda yaşarlar. Bu dönemde avladıkları hayvan etlerinin bir kısmını kurutur, bir kısmını dondurur, bir kısmını da gömerler. Beyaz balina gibi büyük hayvanları, topluluklar hâlinde avlar ve aralarında paylaşırlar. Kıtlık zamanlarında aralarında sıkı bir dayanışma vardır.

Eskimolarda temel geçim kaynağı avcılık ile balıkçılıktır (Fotoğraf 2.7). Bu nedenle temel besin maddelerini balıklar, fok, Ren geyiği ve bazı kuş etleri oluşturmaktadır. Aydınlanmak ve ısınmak için fok yağından yararlanmaktadırlar. Giysilerini kurt, porsuk, kutup ayısı ve Ren geyiği derisinden yaparlar. Ayakkabılarını ise fok derisinden üretirler.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 47 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!