Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 205

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 205

4. Çin’de Yenilenebilir Enerji

Çin, tükenmeyen enerji kaynaklarına ağırlık vermek ve çevre kirliliğini azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarından daha çok yararlanmayı hedeflemiş, bu amaçla önemli bir ödenek ayırmıştır. Ülke, enerji üretiminin önemli bir kısmını tükenmeyen kaynaklardan karşılamayı hedeflemiştir. Çin’de bu amaçla yasa çıkarılmıştır. Yasada yenilenebilir enerji teşvik edilmekte, bu doğrultuda krediler verilmekte, vergi indirimleri uygulanmaktadır. Bu çalışmalar, rüzgâr ve güneş enerjilerinden elektrik enerjisi üretimini artırmıştır (Fotoğraf 4.13).

Çin’de enerji üretimi için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılmış, bu çalışmalar Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilmiştir. Rüzgâr türbini teknolojisinde yabancı girişimlerle iş birliği yapılmış ve teknoloji transferleri gerçekleştirilmiştir (Fotoğraf 4.14). Bu çalışmalar sonucunda yerel ve ulusal düzeyde rüzgâr türbinlerinin kullanımı artırılmıştır. Günümüzde Çin, rüzgâr gücünden en fazla elektrik enerjisi üreten ülkeler arasındadır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 205 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!