Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 204

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 204 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 204

Şehirde yeşil alana önem verilmekte, belirli bölgeler yeşil alan olarak kullanılmaktadır Şehirde su baskınlarını önlemek için belirli alanlara göl tabanı yapılmıştır. Kanal sistemleriyle taşkın suları, bu alanlara akıtılmaktadır. Böylece şehir, su baskınlarından korunmaktadır. Curitiba’da atık toplama sis- Fotoğraf 4.11: Curitiba’da yeşil alanlardan biri teminde de çevre korunmasına önem verilmektedir. Şehirde benimsenen “Çöp olmayan çöp” programı çerçevesinde atıkların önemli bir kısmı halk tarafından geri dönüştürülmekte, çöpler sınıflandırılarak ilgili yerlere bırakılmaktadır (Fotoğraf 4.12). Çöp araçlarının ulaşamadığı yerlerde yaşayan yoksul aileler, çöplerini belirli merkezlere getirmekte, getirdikleri çöplere karşılık gıda, bilet ve bazı eşyalar almaktadırlar. Çocukların topladığı çöpler ise oyuncak, çikolata, okul malzemesi ve eğlence yerleri için biletlerle değiştirilmektedir. Bunun sonucunda çevreye rastgele çöp atılmamakta, çevre kirliliği büyük ölçüde önlenmektedir.

Curitiba’nın sanayi bölgesi, şehrin hâkim rüzgâr yönü göz önünde bulundurularak batıda kurulmuştur. Böylece sanayi bölgesinin kirli havasının şehre gelmesi önlenmektedir. Ayrıca şehirde çevreyi kirleten sanayi kuruluşlarına izin verilmemektedir. Curitiba Belediyesi, sosyal adaleti sağlamak amacıyla halk için belirli merkezler oluşturmuştur. Bu merkezlerde kütüphane ve genel ağ hizmetleri ile halk eğitim merkezleri bulunmaktadır. Belediye, ayrıca iş bulma programları ve sürdürülebilir gelir prensipleri uygulamaktadır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 204 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!