Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 167

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 167 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 167

Hazırlık Çalışması

İnsani Gelişme Endeksi’nin ne olduğunu araştırarak elde ettiğiniz verileri defterinize yazınız.

  • Cevap: İnsani Gelişme Endeksi (İGE), Birleşmiş Milletler tarafından hesaplanan bir endeks olup, ülkelerin insan yaşamını ölçmek için kullanılır. İGE, yaşam beklentisi, eğitim ve gelir düzeyi gibi faktörleri içerir ve ülkelerin insan gelişimini sıralamak için kullanılır.

Ülkeleri gelişmişliğe göre sınıflandırmanız istenseydi, hangi ölçütlere göre kaç gruba ayırırdınız? Nedenleriyle açıklayınız. 

  • Cevap: Ülkeleri gelişmişliğe göre sınıflandırırken yaşam beklentisi, eğitim düzeyi ve gelir gibi temel faktörleri dikkate alırım. Bu ölçütler, bir ülkenin insanların sağlık, eğitim ve yaşam standardı açısından ne kadar iyi bir durumda olduğunu gösterir ve bu nedenle ülkeleri düşük, orta ve yüksek gelişmişlik seviyelerine ayırabilirim.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 167 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!